Korporacja Milwaukee Electric Tool jest przodującym producentem i sprzedawcą elektronarzędzi heavy-duty, przenośnych elektronarzędzi i akcesoriów dla profesjonalnych użytkowników na całym świecie.

Od założenia firmy w roku 1924, Milwaukee koncentruje się na jednym celu: produkcji najlepszych profesjonalnych elektronarzędzi heavy-duty i akcesoriów dla nich. Dzisiaj, marka Milwaukee jest identyfikowana z profesjonalnymi narzędziami o najwyższej jakości, trwałości i niezawodności jaką tylko można kupić.

Obecnie Milwaukee zatrudnia ok. 1000 pracowników na całym świecie. Firma nieodmiennie ustanawia standardy w branży kierując swoją ofertę do wszystkich użytkowników profesjonalnych narzędzi, których asortyment obejmuje ponad 500 elektronarzędzi i przeszło 3.500 akcesoriów. Przez cały okres swojej działalności Milwaukee Electric Tool zawsze stawia na jakość, chociaż sposób zapewnienia jakości bardzo się zmienił. Jakość wbudowuje się z użyciem najnowocześniejszych technologii i zaawansowanych technik produkcyjnych.

Do sukcesu Milwaukee Electric Tool w niemniejszym stopniu niż oferowane narzędzia przyczyniają się ludzie. Wszystkie operacje związane z produkcją elektronarzędzi i akcesoriów zostały zorganizowane w gniazdach produkcyjnych skupiających zespoły zmotywowanych pracowników dysponujących zwiększonymi uprawnieniami. Metody produkcji w oparciu o gniazda produkcyjne umożliwiają pracownikom firmy koncentrowanie się na potrzebach klienta, pozwalają szybko reagować na potrzeby rynku oraz wpływają na wzrost produktywności pracowników i jakości produktów.

Ponad 80 lat działalności firmy Milwaukee

Historia Milwaukee

Firma została założona w roku 1924 w Milwaukee, Wisconsin przez A.F. Sieberta, a swoją produkcję rozpoczęła pierwszą na świecie lekką, przenośną 1/4" wiertarką “Hole-Shooter”. Unikatowa prawostronna wiertarka kątowa, wyprodukowana w 1949 roku przez Milwaukee, wzmacnia reputację firmy jako innowatora, w 1951 r., pierwsza niezależna przenośna piłka do metalu Sawzall® z posuwisto zwrotnym ruchem brzeszczota, a w 1970 r., wiertarka o dużym momencie obrotowym Hole-Hawg® - wytyczyły standardy przemysłowe. Po półtorarocznych rygorystycznych testach, pilarka szablasta Super Sawzall® została wprowadzona do oferty w 1991, o najwyższej w segmencie przemysłowym mocy 1000 W i zakresie prędkości 0 – 2800 suw/min.

Kamienie milowe Heavy Duty

Wizja, którą roztoczył A. F. Siebert w 1924, nie straciła na aktualności do dzisiaj. Podstawą jest właściwe zrozumienie potrzeb użytkownika i zdolność do tego by nadać im określony kształt w projekcie wyrobów i komponentów, zapewniając jednocześnie najwyższą jakość materiałów i dostaw.

Od 1924, korporacja Milwaukee Electric Tool systematycznie buduje tradycję wytwarzania profesjonalnych narzędzi i zaopatrywania w nie profesjonalnych użytkowników. Tradycja to siła napędowa firmy teraz i w przyszłości.

1924

1/4” Wiertarka Hole-Shooter

Korporacja Milwaukee Electric Tool została założona przez A.F. Sieberta i rozpoczęła działalność produkując pierwszą wiertarkę typu heavy-duty Hole-Shooter, lekką, przenośną i wytrzymałą.

Przez wsłuchiwanie się i odpowiednie reagowanie na oczekiwania rynku, nowy Hole-Shooter szybko zdobył akceptację w przemyśle samochodowym i ciężkim.

1935

3/4” Wiertarka udarowa

W 1935 r., Milwaukee wprowadziła lekką elektryczną wiertarkę udarową 3/4" do wiercenia i montażu kotw w betonie. Łatwo adaptowalna do 3/4" wiertła, szybko zdobyła uznanie; po niej ukazały się narzędzia krótsze, lżejsze i bardziej specjalizowane zaprojektowane do prac precyzyjnych.

1935

Szlifierki przenośne

Przy pracach spawalniczych i przy zgrzewaniu przenośna szlifierka jest jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi, Oceny i wskazówki spawaczy przyczyniły się do stale rosnącej reputacji ciągle młodej firmy Milwaukee, i były nieocenionym źródłem inspiracji i informacji pozwalającym rozwijać i usprawniać istniejące narzędzia.

Milwaukee zawsze chętnie wykorzystuje okazję by doskonalić swoje produkty. Nowe narzędzie musi być łatwe w obsłudze i zdolne do pracy w w trudnych warunkach. W rezultacie powstał doskonale wyważony model o masie 6,8 kg (15 lb) i mocy 1 KW.

1949

1/2” Prawostronna wiertarka kątowa

Milwaukee wprowadziła pierwszą przemysłową 1/2" (13 mm) prawostronną wiertarkę kątową, zaprojektowaną tak by ułatwić hydraulikom i elektrykom prace w miejscach trudnodostępnych i ciasnych; maksymalna średnica wierconego otworu 2-9/16" (63 mm) w drewnie z wiertłem samoposuwnym i 1/2" w stali. W późniejszym okresie, w celu zwiększenia wszechstronności narzędzia dodano silnik z biegiem wstecznym.

1951

Sawzall®

W 1951, Milwaukee wyprodukowała zupełnie nowe narzędzie - piłę Sawzall® z brzeszczotem poruszającym się ruchem posuwisto-zwrotnym pilarkę szablastą. To pierwsza przenośna piłka do metalu, w której zastosowano taki mechanizm, jedynie z trzema ruchomymi częściami, 19 mm (3/4"), zaprojektowana, aby sprostać potrzebom codziennego użytku - idealne do cięcia i cięcia zgrubnego. Aby sprostać wymaganiom rynku, dotyczącym zwiększenia wszechstronności użycia w każdym rodzaju materiału, Milwaukee wprowadziła do swej oferty pełny wybór brzeszczotów do pilarek Sawzall.

Prawostronna wiertarka kątowa i pilarka Sawzall zrewolucjonizowały rynek elektronarzędzi przemysłowych, pewnie budując tradycję Milwaukee w projektowaniu narzędzi, które pomagają profesjonalistom sprostać wymaganiom ich pracy w sposób bardziej efektywny.

1968

Hole-Hawg®

Za pomocą nowych zakładów produkcji i dystrybucji, w latach 70 przedstawiono nowe wyroby, m.in. Hole-Hawg®, pierwszą wiertarkę zaprojektowana do wiercenia otworów o dużych średnicach pomiędzy wspornikami i łącznikami oraz w mieszkaniach.

1973

Przenośna piła taśmowa

Milwaukee wprowadziła pierwszą przenośną piłę taśmowa o napędzie ślimakowym z silnikiem o dwóch prędkościach i głębokości cięcia, która wytyczyła nowe standardy w zakresie trwałości i wydajności.

1977

1/2“ Hole-Shooter® Magnum®

Milwaukee wprowadziła pierwszą 1/2" profesjonalną wiertarkę rewolwerową — Magnum® Hole-Shooter®, z przewodem Quik-Lok® i łatwo wymienialnymi szczotkami.

1979

4-1/2“ Szlifierka kątowa

W 1979, Milwaukee wyprodukowała pierwszą 4-1/2" amerykańską szlifierkę kątową.

1991

Super Sawzall®

Po półtorarocznych rygorystycznych testach, pilarka szablasta Super Sawzall® została wprowadzona do oferty w 1991, o najwyższej w segmencie przemysłowym mocy 1000 W i zakresie prędkości 0 – 3200 posuw/min.

Obecnie jesteśmy posiadaczami 5. patentów, Pilarka szablasta Sawzall® posiada mechanizm wyważenia i sprzęgło ochrony koła, co zakreśla nowy standard w jej klasie, o najniższym poziomie drgań i szybkości cięcia na świecie.

2000

18V narzędzia specjalnego zastosowania

Milwaukee wprowadza 18 V linię akumulatorowych narzędzi specjalnego zastosowania. 

Pierwsza na świecie pilarka Sawzall - Hatchet® z wyjątkowym 6. położeniowym uchwytem przegubowym. Klucze udarowe charakteryzują się wysokim momentem obrotowym najwyższym w ich klasie. Pilarka heavy-duty do cięcia metalu i silne wiertarki LokTor/Wkrętarki.

2002

Milwaukee zdobywa rynki zagraniczne

Nowa poszerzona generacja narzędzi profesjonalnych Milwaukee wprowadzana na rynek europejski!

Nowa oferta obejmuje prawie 170 wyrobów, w tym 50 zupełnie nowych modeli: szeroki wybór narzędzi akumulatorowych, młotów, wiertarek i wkrętarek, wiertarek kątowych, pił oraz narzędzido obróbki drewna i stali.

2003

Młoty Kango Milwaukee

Milwaukee wprowadza nową generację 10 kg młotów Kango 900/950 i kruszarek.

Najwyższa wydajność w swojej klasie. Najniższe drgania w swojej klasie. 

Z wprowadzeniem tych trzech zupełnie nowych maszyn, Kango staje się zintegrowanym elementem w całym szeregu wyrobów Milwaukee, łącząc w sobie długie dziedzictwo profesjonalizmu dwóch z najbardziej szanowanych nazw w sferze przemysłowej.

2004

80. rocznica

Milwaukee obchodzi 80. rocznicę produkcji wyłącznie narzędzi heavy duty.

2005

Jako członek grupy Techtronic Industries Co. Ltd. (TTI) od 2005, Milwaukee jest częścią światowej klasy dostawcy pierwszorzędnych narzędzi do ulepszania i budowy domów z potężnym portfelem darzonych zaufaniem towarów i mocnym zobowiązaniem w zakresie innowacji i jakości. Oprócz Milwaukee grupa TTI zawiera pełny asortyment wyrobów zasilanych elektrycznie, urządzenia do pielęgnacji podłóg, lasery i wyroby elektroniczne, takie jak AEG, Ryobi, Homelite, Hoover, Dirt Devil, Regina i Vax.

Zakłady na całym świecie stwarzają lepsze możliwości dostawy, co pozwala na produkcję wysokosprawnych elektronarzędzi z bardzo dużą wydajnością i w pryzstępnej cenie. Nasze Ośrodki Konstrukcyjne na trzech kontynenetach umożliwiają ciągły rozwój, jak również przekazywanie wiedzy w różnych przedsiębiorstw i obszarów stosowania.

Przez ponad 80 lat Milwaukee budowało tradycję produkcji i dostarczania wysokosprawnych elektronarzędzi dla profesjonalnych użytkownikó końcowych. Długie dziedzictwo Milwaukee, korzyści płynące ze światowej sieci firmy oraz doskonały zespół i dialog z profesjonalistami i użytkownikamina całym świecie poprawia zdolności firmy Milwaukee do produkcji coraz lepszych elektronarzędzi dla wymaganych zastosowań.

Od chwili założenia w 1924 r., Milwaukee pozostaje liderem w opracowywaniu innowacyjnych produktów, i według stanu na koniec roku 2002 posiadamy 137 patentów USA i 179 patentów zagranicznych. Nasze nowoczesne wyroby obejmują Tilt-Lok™, pierwszą na świecie regulowaną rękojeść piły tarczowej i pilarki szablastej Sawzall - Hatchet® z 6 położeniową rękojeścią przegubową

Innowacje i rozwój produktów 

Bezprzewodowy system litowo-jonowy Milwaukee V28 ™ był kolejną rewolucją w branży elektronarzędzi. Akumulator V28 zapewnia dwukrotnie dłuższy czas działania i 40-50% więcej energii, niż akumulator NiCd 18 V  o tej samej masie.

Milwaukee kontynuuje wprowadzania innowacji systemów bezprzewodowych M12 i M18, które są precyzyjnie zaprojektowane, aby dostarczyć mocy, prędkości, momentu obrotowego i wytrzymałości niezbędnej do różnorodnych profesjonalnych zastosowań .

Proces innowacji dzisiaj, jest kontynuowany w wyrobach serii wiertarek i wiertarek udarowych Lok-Tor™, część największej linii wyrobów przemysłowej 18 V. narzędzi akumulatorowych o wymiennych akumulatorach. Poczynając od informacji otrzymanych od użytkowników, przez projekty CAD, szeroko prowadzone testy niezawodności i okresu eksploatacji w warunkach domowych, szybkie opracowanie prototypów, Milwaukee jest dumne ze swojej reputacji dostarczania wyrobów o wysokiej jakości.

Siedziba główna i zakłady produkcyjne

Siedziba główna firmy Milwaukee mieści się w Brookfield w stanie Wisconsin, jest to również centrum badawcze i rozwojowe nowych wyrobów, centrum logistyczne, marketingowe, informacyjne oraz systemów sprzedaży. Nasze działy produkcji wyrobów zaawansowanych mieszczą się w Greendwood, Jackson i Kościuszko, Mississippi; Blytheville, Arkansas; Brookfield, Wisconsin i Matamoros w Meksyku.

Siedziba Firmy Milwaukee

Wyroby pod marką i zgodnie ze standardami Milwaukee są również produkowane w nowoczesnych fabrykach w Europie i w innych miejscach na świecie. W 2001, marka Milwaukee rozpoczęła ekspansję w Australii a w 2002 także wznowiono jej obecność w Europie i na innych kontynentach. Firma zatrudnia ponad 3000 osób na całym świecie.

Źródło opracowania: http://pl.milwaukeetool.eu/header/about-us/milwaukee-story/

 

Promocje